HiKOKI - G18DSL2W4Z Angle Grinder 115mm 18V Bare Unit
HIKG18DSL24
available Available
Please enter your postcode to check available services:
Check available services
Show prices ex VAT
up
down
Product Specifications
Product Type
Angle Grinders - Cordless
Weight
2.20kg
Dimensions
(H)157mm x (W)367mm x (L)156mm
Product Description
Specifications:
No Load Speed: 9,000/min.
Wheel Diameter: 115mm.
Arbor: 22mm.
Weight: 2.1kg (with battery).
The HiKOKI G18DSL2W4Z Angle Grinder is supplied as a Bare Unit - No Battery or Charger.
Recently viewed...
Knipex - TwinKey Service Cabinet KeyKnipex - TwinKey Service Cabinet Key
HiKOKI - CR13V2 Variable Speed Sabre Saw 1010W 110V